+386 01 75 71 350 group1.osljlog@guest.arnes.si

Plačilo vrtca

Spoštovani!

Zaradi znatnega zvišanja stroškov energentov, živil in dela smo bili prisiljeni zvišati cene programov, ki so se zadnjič spremenile s 1. 5. 2019.

V prilogi je Sklep občinskega sveta o zvišanju cen oskrbnin programov vrtca od 1. 4. 2023 dalje ter nova lestvica plačil staršev.

Dnevni programi:
Prvo starostno obdobje  643,60 €
Drugo starostno obdobje in kombinirani oddelki 492,28 €

Plačilo staršev se za vsak dan odsotnosti otroka iz vrtca, ki jo starši najavijo najkasneje do 8. ure zjutraj prvega dne odsotnosti, zniža za stroške prehrane, ki znašajo 2,64 € na dan, korigiran z odstotkom, ki ga k ceni programa prispeva posamezni plačnik.

Mesečni stroški živil za otroke znašajo 55,44 €

SKLEP o določitvi cen programov v enoti Vrtca Log – Dragomer na OŠ Log – Dragomer od 1. 4. 2023 dalje

Lestvica plačil osrbnin staršev – 1. 4. 2023

Financiranje vrtcev določa Zakon o vrtcih (Uradni list RS, št. 100/05 – uradno prečiščeno besedilo, 25/08, 98/09 – ZIUZGK, 36/10, 62/10 – ZUPJS, 94/10 – ZIU, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO in 55/17)

Programi predšolske vzgoje se financirajo iz:

• javnih sredstev
  • sredstev ustanovitelja (občine)
  • plačil staršev
  • donacij in drugih virov.

Iz proračuna lokalne skupnosti se za razliko med ceno programa in plačilom staršev zagotavljajo sredstva za plače ter davke in prispevke za zaposlene v vrtcih in za materialne stroške v skladu z normativi in standardi.

Občina iz svojega proračuna zagotavlja sredstva za:

• otroke, katerih starši imajo na njenem območju stalno prebivališče,
  • otroke, ki imajo na njenem območju stalno prebivališče skupaj z enim od staršev,
  • otroke tujcev, katerih vsaj eden od staršev ima na njenem območju začasno prebivališče in je zavezanec za dohodnino v Republiki Sloveniji.

V proračunu občine se zagotavljajo tudi sredstva za investicijsko vzdrževanje in sredstva za investicije v nepremičnine in opremo javnih vrtcev.

Osnova za plačilo staršev je cena programa, v katerega je otrok vključen.

Cena programa obsega stroške vzgoje, varstva in prehrane otroka v vrtcu in ne vsebuje sredstev za investicije in investicijsko vzdrževanje.

Cene programov v vrtcih na predlog vrtca določi ustanovitelj (občina).

Plačilo staršev določi pristojni Center za socialno delo na podlagi lestvice, ki starše razvršča v dohodkovne razrede. Starši z najnižjimi dohodki so oproščeni plačila, starši z najvišjimi dohodki pa plačajo 77 % cene programa.

Pri določitvi dohodkovnega razreda upošteva Center za socialno delo na podlagi Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev – ZUPJS (Uradni list RS, št. 62/10, 40/11, 40/12 – ZUJF, 57/12 – ZPCP-2D, 14/13, 56/13 – ZŠtip-1, 99/13, 14/15 – ZUUJFO, 57/15, 90/15, 38/16 – odl. US, 51/16 – odl. US, 88/16, 61/17 – ZUPŠ in 75/17) ; v nadaljevanju ZUPJS) dohodke na družinskega člana v primerjavi s povprečno neto plačo vseh zaposlenih v Republiki Sloveniji in premoženje v družini.

Če je v vrtec vključen več kot en otrok iz družine, plačajo starši na podlagi 77. in 78. člena Zakona za uravnoteženje javnih financ – ZUJF, za mlajšega otroka 30 % plačila, ki jim je določeno v skladu z zakonom kot znižano plačilo vrtca, za vsakega nadaljnjega mlajšega otroka pa so plačila oproščeni. Sredstva v višini razlike do znižanega plačila vrtca, se vrtcem zagotavljajo iz državnega proračuna.

Starši, ki niso zavezanci za dohodnino v Republiki Sloveniji plačujejo polno ceno programa v katerega je otrok vključen.

Starši, ki v predpisanem roku ne oddajo Centru za socialno delo vloge za znižanje plačila vrtca prav tako plačujejo polno ceno programa v katerega je otrok vključen.

Staršem, ki ne uveljavljajo znižanega plačila vrtca, vrtec izstavi račun v višini najvišjega dohodkovnega razreda po lestvici – to je 77% od cene programa vrtca.

PLAČEVANJE OSKRBNINE V VRTCU

• Za oskrbnino otrok vrtec staršem vsak mesec okoli dne v mesecu izstavi račun za pretekli mesec.
  • Račun prejmejo starši s položnico po pošti.
  • Starši so dolžni oskrbnino poravnati v roku navedenemu na računu, sicer jim vrtec lahko obračuna zamudne obresti.
  • Starši lahko odpro trajni nalog za plačevanje oskrbnin in sicer tako, da izpolnjen obrazec Soglasje za SEPA direktno obremenitev (npr. s spleta) dostavijo v računovodstvo.

Za več informacij glede plačila vrtca lahko pokličete v računovodstvo na številko:

01 / 757 1331.

Za informacije o uvrstitvi v dohodkovne razrede, prosimo pokličite na pristojni Center za socialno delo. Vloge za znižanje plačila vrtca je potrebno oddati najkasneje v mesecu pred nameravano vključitvijo otroka v vrtec. Staršem, ki ne uveljavljajo znižanega plačila, vrtec izstavi račun v višini najvišjega dohodkovnega razreda. (24. člena ZUPJS, Ul RS, št. 62/10 )

(Visited 870 times, 1 visits today)